czwartek, 19 lipca 2012

Łapy, łapy, cztery łapy

Nie planowaliśmy psa w domu. Choć ja całe życie z psami się wychowywałam. A od 5 klasy szkoły podstawowej w domu były nawet dwa psy. Ostatnim pupilem była Psotka, która się u nas urodziła i została wraz ze swoją mamą. Kiedy trzeba było ją uśpić, serce mi pękało. Po tym traumatycznym przeżyciu postanowiliśmy, że nigdy więcej czworonoga w domu. Ale..
No właśnie. 30 października 2011. To był zwyczajny wyjazd na giełdę, jaki sobie czasem fundujemy. Zawsze odwiedzaliśmy przy okazji stoiska z psami. Najczęściej pojawiali się właściciele psów rasowych. Aż tu nagle, w małym kartoniku dwa prześliczne, maksymalnie skundlone mieszańce. Biało-czarny piesek i czarna podpalana sunia, która radośnie witała każdą zbliżającą się osobę. Maleńka, mieszcząca się na jednej dłoni - rozbrajająca. Wzięłam ją na ręce i już byłam przekupiona. Dadu nie chciał się zgodzić za żadne skarby świata. Na szczęście na horyzoncie pojawiły się Ciumy, czyli Darka siostra z mężem. Po półgodzinnym marudzeniu, proszeniu, przekonywaniu - zgodził się, ale bez entuzjazmu. 
Przywieźliśmy małego czworonoga do domu, zorganizowaliśmy prowizoryczne legowisko, które małemu psiakowi szybko przypadło do gustu.


Błogi odpoczynek trzeba było jednak zakłócić porządną kąpielą, bo piesek śmierdział na kilometr.


A potem już można było się wtulić w kolana ...nowego Pana


Tak oto antypsowy Darek wybrał imię i zakochał się w naszej sierściuchowej Funi. Miłość rozkwitła do tego stopnia, że pies spał z Panem w łóżku. Dziś psiaka prawa zostały nieco przykrócone, ale chyba nie może narzekać na brak wygód. Rozszarpała wszystkie stare maskotki, dzięki czemu uniknęliśmy zjadania butów. Pańcia z każdego wyjazdu do marketu przywozi smakołyki, a Pan nauczył w ekspresowym tempie toalety na dworze. Mężusiu, szacun - za cierpliwość, wytrwałość, poranne zbieranie psich kupek. Dostaliśmy mały przedsmak tego, co czekało nas za kilka miesięcy, coś znacznie ważniejszego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels