poniedziałek, 12 stycznia 2015

Przedszkolak

Od 1. października Dziubas przeszedł z pierwszego piętra żłobkowego na parter do przedszkola. To była świetna decyzja. Choć miał niespełna 2,5 roku, odnalazł się w nowym środowisku doskonale. Skończyły się poranne marudzenia, że on nie idzie, nie ubiera się itd. Po powrocie nie ma scen krzyku i rozpaczy, które wynikały ze zmęczenia ogólną nudą żłobkową. Owszem, wraca zmęczony, bo nadal nie śpi "na wychodnym", ale to już zupełnie inny rodzaj zmęczenia. Taki pozytywny. Jest wylatany, wyśpiewany, wytańczony. Już po miesiącu zauważyliśmy ogromną zmianę w zachowaniu Patrysia. Zaczął dużo, dużo więcej mówić i baaaaardzo dużo śpiewać. Ciągle jesteśmy w szoku, ile potrafi to małe dziecię zapamiętać piosenek.


Jest teraz takim fajnym wesolutkim niemal trzylatkiem. My jesteśmy spokojniejsi. Dziubas się wyciszył. Dużo, dużo więcej się tulasi i buziakuje i... Uwaga! Zaczął do nas przychodzić w nocy do łóżka. W efekcie - trzeba było kupić większa kołdrę i dodatkowego jaśka, bo maminy zawsze był podkradany. Różne bywają te nocki. Czasem po prostu przychodzi, kładzie się i śpi. Ale niekiedy wędruje prawie godzinę po łóżku, mamie i tacie. Cóż rzec...Przez niemal rok mieliśmy Olcię w łóżku, teraz mamy Patrysia, a pewnie niebawem będzie dwójka:) Damy radę.

Wszystkie grupy z przedszkola na koncercie.  
Jasełkowy elegancik:)
Tenże sam elegancik z mamusią:)
Oczywiście z powodu ciągłego braku snu w południe, Patryk zasypia wieczorem między 18.30 a 20.00 byle jak, byle gdzie. Można powiedzieć, że czasem pada na twarz - dosłownie:)

Nie dałem rady wdrapać się na fotel...
Tata i Leon-najlepszy duet do usypiania

A dziś trzeci dzień Olcia jest w żłobku. I mamy nowy powód do myślenia i martwienia się.

2 komentarze:

  1. Przedszkole to błogosławieństwo! Kocham nasze państwowe przedszkole, a piosenki mnie rozbrajają :) Tylko "Łukasa, tego od pajdermena" bym wyeliminowała ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas swego czasu złem powszednim był "Kalol" (bez urazy;)), ale się unormowało. Pozdrawiamy!

      Usuń

Zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels